ru

Статті

Переваги та недоліки інтернет-бізнесу

Переваги та недоліки інтернет-бізнесу

Опубліковано: 15 квітня 2013

Сучасне суспільство неможливо уявити без Інтернету. У міру його популяризації та поширення всесвітня мережа стала невід'ємною частиною бізнесу. Останнім часом став зміцнювати свої позиції бізнес в інтернеті. На 2013 рік кількість користувачів комп'ютерних мереж з виходом в Інтернет приблизно становить 2,5 млрд., що представляє собою сприятливий ґрунт для просування різного роду послуг і товарів.

Попит народжує пропозицію. Щоб задовольнити потреби клієнтів, створюються спеціальні сервіси, магазини та ін. Тому будь-яка компанія, фірма, магазин або салон змушені мати свій власний сайт, щоб потенційний клієнт міг вибрати постачальника послуг або товарів, не виходячи з дому і не «стукаючи» то в одні, то в інші двері, щоб отримати відповіді на найпоширеніші запитання.

Види бізнесу в інтернеті

Існують різні види бізнесу в інтернеті, але об'єднує їх те, що це бізнес-процеси, які орієнтовані на інтеграцію виробників товару / послуг та їх реалізаторів, споживачів і постачальників у всесвітню мережу Інтернет.

 1. Сайти компаній. Діляться на 2 типи: для реального бізнесу - офлайн бізнес, онлайн бізнес - бізнес, що розвивається безпосередньо в Інтернеті. Перший тип передбачає наявність сайту-візитки, на якому зібрані загальні відомості про компанію, послуги які надаються, контактна інформація. Другий – конкретні сервіси та послуги безпосередньо в мережі, при цьому управління може здійснюватися, не маючи офісу. Наприклад, сайт смс розсилок, клієнт має можливість вибрати і замовити послугу.
 2. Інтернет-магазини. Починаючи такий бізнес, варто визначитися з видом продукції, що продається, та досліджувати ситуацію на ринку, щоб знати, яку нішу зайняти. Деяка продукція не користується широкою популярністю, наприклад, продукти харчування, доступні в будь-якому магазині. А ось продукція, представлена в недостатній кількості, може мати успіх (закордонні товари, які практично не імпортуються в країну).
 3. Бізнес пов'язаний з рекламою. Продаж рекламного місця і безпосередньо самої реклами. Реклама в інтернеті буває:
  • контекстна
  • банерна
  • тизерна.
 4. Посилання, а точніше їх купівля або продаж. Ці дії допоможуть просунути сайт в пошукових системах або дати можливість заробітку.
 5. Розміщення платних статей, в яких розташовані посилання на інші сайти.
 6. Платіжні та банківські системи, які в реальному режимі часу проводять операції без втручання фахівців. Людина сама здатна здійснювати елементарні дії з грошима: обмін і накопичення в веб-гаманцях коштів, оплата покупок і послуг. Володіння такими системами - один з видів заробітку в інтернеті.

Переваги бізнесу в інтернеті

Як і будь-який бізнес, інтернет бізнес має свої недоліки і переваги. Почнемо, мабуть, з приємного. Переваг у бізнесу в інтернеті дуже багато.

 1. Світовий масштаб діяльності. Сайт, що надає послуги, доступний для будь-якого користувача. Існує можливість домовлятися з партнерами по всьому світу. Це, мабуть, найголовніша перевага інтернет-бізнесу.
 2. Свобода доступу. На даний момент вхід у Всесвітню мережу можливий практично з будь-якої точки земної кулі, розвиток техніки і поява нових комунікаційних пристроїв (смартфони, планшети) значно спрощують управління бізнесом.
 3. Свобода часу. Власник бізнесу сам вирішує, наскільки інтенсивно працювати. На початковому етапі розвитку бізнесу доводиться працювати не покладаючи рук, поки результати не стануть відчутними.
 4. Сам собі господар. Даний вид бізнесу відмінно підійде тим, хто хоче працювати на себе і для себе. Прийняття рішень, реалізація ідей і виконання завдань повністю покладається на організатора.
 5. Відсутність колективу. Для некомунікабельних людей, охочих працювати на себе, - це ідеально. Адже є люди, з якими легко співпрацювати, а до деяких потрібен індивідуальний підхід, щоб уникнути конфліктних ситуацій ці люди воліють працювати самостійно.
 6. Мінімальні витрати на старт проекту. Для відкриття нового бізнесу в реальному житті потрібні величезні витрати порівняно з інтернет-бізнесом, для організації якого потрібні: комп'ютер, вихід в мережу інтернет та невичерпне джерело знань та ідей. Якщо вчасно не набрати потрібних знань і не застосувати їх, то проект приречений на поразку. Для підтримки та успішного розвитку справи потрібні свіжі ідеї і нові підходи, мобільність у зміні тактики ведення бізнесу.
 7. Прибуток. Верхня межа прибутку не фіксована, ви можете прагнути заробляти все більше і більше або зупинитися на досягнутому.
 8. Високий рівень сервісу. Зручність користування послугами в інтернеті полягає в тому, що немає кордонів держав і міст. Наприклад, клієнт може отримати замовлення поштою або за допомогою кур'єрської служби, якщо немає продукції у вільному доступі. Є можливість дізнатися про товар або послугу, прочитавши відгуки та обговорення на форумах, оплату за які можна справити в інтернеті.
 9. Конкурентоспроможність. Нещодавно відкриті сервіси можуть скласти конкуренцію сервісам, що вже існують на ринку кілька років. Інтернет-клієнти цілком можуть прийняти послугу від новачка, який швидко відгукнеться на попит, що іноді не терпить зволікань.

Недоліки інтернет-бізнесу

Недоліків у інтернет-бізнесу не багато, деякі з них незначні або легко вирішувані.

 1. Нестабільний прибуток. Так як нижня межа доходу теж не фіксована, то іноді трапляються підйоми і спади рівня прибутку. На перших етапах бізнес не приносить багато грошей, однак, подолавши ці труднощі, можна вийти на досить задовільний заробіток. Даний недолік є найістотнішим.
 2. Ненормований робочий день. Спочатку доведеться попрацювати, але як говорить прислів'я: «Без труда не виловиш і рибку зі ставка».
 3. Обмеження у полі дій. У деяких країнах і містах немає сенсу просувати послуги. Це може бути обумовлено різними причинами, мало розвинений ринок, низька купівельна спроможність, висока конкуренція та ін.
 4. Високі витрати на оптимізацію. Оновлення комп'ютерних систем, навчання персоналу та оновлення сайтів вимагає значних ресурсів.
 5. Самотність. У деякий момент це може набриднути, але і цю проблему теж можна вирішити.

Безсумнівно, що інтернет-бізнес представляє великий інтерес для сучасних людей. Успіх прийде до тих, хто використовує переваги та компенсує недоліки.

Ошибка