Статті

ТОП-5 крутих конструкторів сайтів

ТОП-5 крутих конструкторів сайтів

Опубліковано: 23 березня 2023

У сучасному бізнесі таке поняття як «конструктор сайтів» вже ні у кого не викликає подиву. Надто вже добре зарекомендували себе дані сервіси, що дозволяють людині, котра не володіє програмуванням, самостійно зробити сайт в найкоротші терміни.

При цьому, зазвичай, сервіси конструкторів сайтів надають ще й підтримку, допомогу в навчанні, а їх продукти непогано захищені від злому. Саме тому популярність такого роду послуг зростає з року в рік, завдяки чому створюються все нові конструктори сайтів, а старі удосконалюються, щоб не програти конкуренцію.

Але, яким же основним критеріям повинні відповідати подібні сервіси, щоб отримати популярність у сучасного користувача.

На наш погляд таких «обов'язкових параметрів» 5:

  1. Простота в опануванні.
  2. Зручність у використанні.
  3. Наявність достатньої кількості різних шаблонів.
  4. Ефективна підтримка користувача.
  5. Гнучкість (можливість максимально підлаштувати сервіс під свої потреби).

Взявши за основу ці критерії, ми вивчили ринок сучасних конструкторів сайтів і відібрали 5, найбільш, на нашу думку, відповідних їм.

LP-Mobi

LP-Mobi

Це український конструктор, спеціалізований на створенні мобільних лендінгів. Платформа орієнтована на підприємців, маркетологів та всіх, хто прагне швидко запустити просту сторінку для продажу товарів або послуг без залучення розробників.

Редактор дозволяє створити сайт буквально за кілька хвилин: достатньо вибрати шаблон, відредагувати контент та опублікувати сторінку. У розпорядженні користувачів — понад 10 готових шаблонів, інтеграція з Telegram для миттєвого отримання заявок, підтримка аналітики Google Analytics та Facebook Pixel.

У платформу вбудовано хостинг, SSL-сертифікат, а також можливість підключити власний домен. Для зручності також передбачено експорт лендінгів для використання на інших платформах і інтеграція з LP-CRM для автоматизації обробки заявок.

Тарифи: базовий тариф — 199 грн за 3 лендінги. Також доступний безкоштовний план з обмеженням на кількість сторінок.

Weblium

Weblium

Це український конструктор сайтів. Йому найбільше пасує поняття “конструктор”. У простому редакторі усе зрозуміло з першого погляду: ви обираєте готові блоки і розміщуєте їх один над одним. Водночас можна і створювати повністю унікальні блоки.

Weblium пропонує непоганий баланс між гнучкістю і простотою, тому навіть у новачка буде свій сайт з професійним дизайном. Мобільна версія сайту створюється автоматично, але доналаштувати її можна у спеціальному редакторі мобільної версії.

Крім чудових лендингів, портфоліо, корпоративних сайтів, з Weblium можна створити невеликий інтернет-магазин (100-200 позицій) або онлайн-вітрину. У вас не буде фільтрів магазину або кабінету покупця, але буде доступ до знижок, варіативних товарів, імпорту/експорту товарів.

У створеному на цьому конструкторі сайті ви можете ввімкнути інтеграції українських сервісів для бізнесу та підключити до нього один із 15 платіжних методів (серед яких, наприклад, mono, LiqPay, Fondy).

Перевага Weblium – ціни. Українські користувачі можуть можуть обирати між тарифами StartUp за $5 на місяць (з обмеженими бізнес-можливостями) та Unlim за $8 на місяць (з усіма бізнес-можливостями).

Wix

Wix

Wix – це справжній “мультикомбайн” серед конструкторів сайтів. У ньому ви можете реалізувати майже будь-який тип сайту. Але буде і проблема – доволі складна логіка редактора. Ви зможете перетягувати елементи у макеті сайту вільно, але через це сайт може виглядати неохайно та непрофесіонально.

Тому, перше правило роботи з Wix – вивчати можливості редактора. Якщо у вас є смак, ви готові витратити 3-4 дні на вивчення Wix і у вас є досвід створення сайтів, то ви матимете сучасний сайт з унікальним дизайном. Враховуйте, що через особливості редактора вам доведеться додатково витрачати час на адаптацію сайтів для перегляду на мобільних.

Також цей конструктор сайтів пропонує величезний магазин застосунків і інтеграцій, але більшість із них потребує оплати за користування. Шаблонів більше 700, але лише десь третина із них сучасна.

Бізнес-можливості цього сервісу для створення сайтів дозволять реалізувати різні формати онлайн-підприємництва або створити великий інтернет-магазин із сотнями або тисячами товарних позицій.

Для новачків на Wix є спрощений редактор Wix ADI, а для професіоналів – Editor X. Для кожного користувача на Wix є своя “опція”.

Squarespace

Squarespace

Дуже цікавий конструктор сайтів, адже його автори змогли сумістити зручність для новачків у дизайні і розвинуті можливості для різних форматів бізнесів. Обирайте Squarespace для створення лендингів, портфоліо, сайтів-візиток з сучасним дизайном. Шаблони від дизайнерів Squarespace створювались саме для таких завдань.

Якщо в Wix вам буде складно розібратись з шарами контенту і доведеться завжди перевіряти прилягання елементів, то з Squarespace ваш дизайн буде охайним завдяки перетягуванню контента у межах розчерченої сітки. Також вам сподобається можливість вбудувати віджети соцмереж на сайт для демонстрації контенту із них.

Ця платформа для створення сайтів пропонує не тільки інтернет-магазин, але й готові рішення для готельного бізнесу, ресторанів, тренерів, продажу квитків, дистрибуції контенту. Але знайте, що приймати оплати можна лише Stripe, Square, PayPal.

На базовій бізнес-підписці за $23, цей сервіс для створення сайтів забиратиме собі 3% з кожного вашого продажу.

Отже, резюме. Squarespace для створення невеликого стильного сайту – так. Для бізнес-сайтів в Україні – потрібно думати (а з урахуванням цін – двічі думати).

Shopify

Shopify

Shopify – не тільки конструктор для створення сайтів, а й велика платформа для організації та масштабування онлайн-бізнесу. У вас буде доступ до 6000 маркетингових додатків та інструментів побудови продажів у різних каналах (наприклад, у соцмережах).

Сам редактор сайтів дозволяє створювати доволі простий дизайн, а тому немає жодного сенсу використовувати Shopify для лендингів або корпоративних сайтів. Більшість шаблонів платна.

Ціна на цей конструктор сайтів висока. Є три тарифи: за $24/69/299 на місяць. Крім того, ви будете платити комісію 2%від продажів у разі використання платіжного методу не від Shopify. Тож, якщо ви будуєте великий онлайн-магазин для міжнародного ринку – Shopify ваш вибір.

У підсумку

Дана стаття – це всього лише суб'єктивна оцінка деяких конструкторів сайтів.

Звичайно ж, наша думка не є еталоном і вам може сподобатися абсолютно інший сервіс подібного роду, що не входить в наш ТОП.

Однак, в цьому матеріалі, ми намагалися скласти для вас перелік найбільш корисних, розроблених для різних завдань, конструкторів сайтів.

Сподіваємося, що якийсь із них допоможе розвитку вашого бізнесу!

Ошибка